Karuna Ki

Karuna Ki, Merhamet Enerjisi yada daha uygun bir şekilde “Merhamet Enerjisinin Yolu” anlamına gelir. İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir.Karuna Ki kalp merkezli bir iyileştirmedir. Burada bunun bir din olmadığı açıkça ortaya konulmalıdır. Bu bir iyileştirme yöntemidir ve merhameti işlemek için hazırlanmış bir meditasyon uygulamasıdır. Sevgiyi ve merhameti dağıtmak her zaman yapmaya değer harika bir çalışmadır.

Karuna Ki’nin Reiki enerjisinden daha güçlü olduğuna dair hiç bir iddiası yoktur. Karuna Ki sadece bir enerji sanatıdır ve uygulamacıların deneyimleriyle her geçen gün geliştirilmektedir.

Karuna Ki, Karuna Reikiden farklı bir kulvardadır. Sembolleri büyük ölçüde aynı olsa bile enerjiye yaklaşımı ve uygulamaları farklıdır.Karuna Ki’nin kendine özel meditasyonları bulunmaktadır ve bu meditasyonlar yaşam enerjisini arttırıcı etkiler yapmaktadır.Birinin gerçekten iyileştirilmesi sadece mükemmel sevgiyle mümkündür. Karuna Ki’nin de temel amacı bu mükemmel sevgiye ve merhamet enerjisine bağlanmak ve bu şekilde enerji kanalı haline gelebilmektir.Karuna Ki’yi isteyen herkes öğrenebilir, Usui Reiki gibi herkese açıktır. Karuna Ki sistemi,markalardan,kayıtlardan,çatışan bağlılıklardan ve dış kontrollerden bağımsızdır. Bu sistemin öğretmenleri kendilerinin bireysel öğrencilerinin ihtiyaçlarına uyacak tarzda gördükleri yeni materyaller eklemekte serbesttirler.

KARUNA Kİ VE USUİ REİKİ

Karuna Ki Usui Reikiden üstün olduğunu iddia etmemektedir. Usui Reiki uygulayıcıları için onun enerjisinin hissedilişi farklıdır. Bir enerji çalışmasında hangisinin daha etkili olduğu yada kullanılması gerektiği size söylenemez. Ancak buna sezgilerinizle siz karar verebilirsiniz. Benim şahsi deneyimlerim önce Usui Reiki ile bir enerji çalışması yapıp daha sonra uygun gördüğüm şekilde Karuna Ki sembolleri yada yöntemleriyle çalışmayı sonlandırmanın çok etkili olduğu göstermektedir.

Bir enerji çalışmasında sadece Usui Reiki ile çalışabileceğiniz gibi sadece Karuna Ki ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Yada her ikisiyle birlikte bir çalışma yapabilirsiniz. Bu sezgilerinizle vermeniz gereken bir karardır. Karuna Ki semineri bu kararı almanız konusunda size yardımcı olacaktır.

KARUNA Kİ SEMİNERİNDE NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Karuna Ki’nin 13 sembolünü ve bu sembollerin kullanım alanlarını öğreneceksiniz.

Karuna Ki’nin 4 farklı meditasyonunu ve bu meditasyonlarla enerji kanalınızı nasıl geliştireceğiniz öğreneceksiniz.

Herhangi bir kişinin vücudunu tarayarak enerji sorunu olan bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz. Ayrıca uzaktaki kişilerinde enerji alanlarını tarayarak enerjisi sorunlu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz.

Mudraları ve meditasyonda kullanımını öğreneceksiniz.

Karuna Ki ile yakından yada uzaktan nasıl enerji çalışması yapacağınızı ve başka insanlara ve kendinize nasıl pozitif enerji göndereceğinizi öğreneceksiniz.

KARUNA Kİ SEMBOLLERİ VE KISACA KULLANIM ALANLARI

ZONAR: Çalışmalarda ilk başta kullanılır ve acıyı azaltmaya yardım eder. Hücresel boyuttaki enerji sorunların tedavi eder.

HALU: Zonardan daha yüksek boyutlarda ve seviyelerde çalışan bir semboldür. Sorunlu olan bölgeye ışır ve enerjisini bu noktaya ışınlar. Negatif paternleri ve blokajları çözer.

HARTH: Duygusal sorunların iyileştirilmesinde kullanılır. Yaşama güzellik,denge ve ahenk verir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak içinde kullanılır.

RAMA: Topraklanmada ve yeryüzü enerjisi ile bağlantı kurmada kullanılır. Alt chakralarda kullanımı çok etkilidir. Alt chakralarla üst chakralar arasında denge sağlar. Kristalleri ve odayı da temizlemekte kullanılır.

GNOSA: Yüksek benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Ruhsal ve mistik bilgiye ulaşmak için kullanılır.

KRİYA: Denge sağlamak ve farkındalığı arttırmak için kullanılır. Hafızayı geliştirici ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Düşünceleri harekete geçirtir ve aksiyon sağlar.

IAVA: Şartlanmalarımızdan kurtulmamıza yardım eder ve farkındalığımızı arttırır. Gezegensel iyileşme içinde kullanılır. (savaş,sel,deprem vs…)

SHANTİ: Geçmişe takılıp kalmamızı engeller,şimdiki zamanda uyumlu yaşamamızı sağlar,kendimiz için hazırladığımız geleceği açığa çıkarır.

OM: Evren fonksiyonlarını bir bütün olarak temsil eder. Hayatlarımıza bütünlük getirir. Havayı temizleme ,stabilize etme ve kesinleştirmede kullanılır. Işık getirir,temizler ve koruyucu etki yapar.

DUMO: Bütün chakralarla bağlantı kurar ve onları açar ve kundalini ateşinin akışını sağlayan merkezi kanalize eder.

USUI DAİ KO MYO: Her chakranın ,merkezin ve bedenin ve zihnin birleşimini canlandırır. Bütün hastalığın ruhsal bedenlerde oluşan bulutlardan geldiği düşünülür ve Dai Ko Mi ruhsal bedeni temizler.

TİBETAN FİRE SERPENT: Meditasyon veya aura temizliğinde daha çok denge ve yenilik için kullanilabilir.

RAKU: Uyumlama esnasında kullanılan bir semboldür. Master ile uyumlama alan kişinin auratik alanlarını ayırmak için ve hara çizgisini aktive etmek için kullanılır.

KARUNA Kİ MEDİTASYONLARI

Karuna Ki’nin 4 çeşit meditasyonu vardır.

İlk Karuna Ki meditasyonu iyileştirme kanalını kuvvetlendirmeye,kişisel Chi’yi yükseltmeye ve benliği iyileştirmeye odaklanmak için özel nefes almayı kullanan bir aktivitedir.

İkinci Karuna Ki meditasyonu merhamet enerji üzerine meditasyon yapmaktır. Meditasyon merhametinizi tüm everene yaymanızı da sağlar.

Üçüncü Karuna Ki meditasyonu sembollerdir. Karuna sembolleriyle meditasyon,sembollerle bağlantının gelişimini sağlar ve böylece sistemin tabanı olan merhamet, kalp bağlantısı da gelişir.

Dördüncü Karuna Ki meditasyonu tonlama kullanmadır. Bu uygulama Karuna Ki meditasyonunun ilk tipinde de etkileri değiştirmek veya artırmak için kullanılabilir.

Karuna Ki Faydaları

Çok etkili ve derin enerji çalışmalarını yapmaya uygun bir sistemdir.

Meditasyonları,mudraları, tarama çalışmaları kişisel gelişim ve pozitif enerjiyi arttırma yeteneğinin gelişmesi için çok faydalıdır.

Sembollerinin çalışma alanı oldukça geniştir.

Ancak teknik yönü güçlü bir sistem olduğundan bu çalışmalara zaman ve emek harcayabilecek kişilerin öğrenmesi önerilir.

KARUNA Kİ ÖĞRENMEK İÇİN

Karuna Ki sadece yüz yüze öğretilen bir sistemdir. Hafta içi kişisel olarak eğitimini alabilirsiniz. Sorularınız ve bilgi almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.