HAKKIMIZDA

Eğitmen Bilgileri

Berna Özcan Demir
254916_134062673335427_5035110_n
12 Seneden beri profesyonel olarak kişisel gelişim, enerjiler ve kuantum zihin konularında seminerler vermekte ve yaşam koçluğu çalışmaları yapmaktadır. Aşağıda profesyonel çalışmalarını bulabilirsiniz. 

Reiki Master

NLP Master Practitionar

Metafiziksel Terapist

Aura Terapist

Chakra Therapist

Enerjiler

Usui Reiki

Kundalini Reiki

Karuna Ki

Imera Reiki

Golden Triangle

Violet Flame Reiki

Ama Deus Shamanic Healing

Sacred Flames Reiki

Lightarian Reiki

Ra Sheeba

Universal Rays

Takyon

Eterik Kristal

Universal Rays

Takyon

Eterik Kristal

Angelic Light

Psişik Reiki

Full Spectrum Healing

Tibetan Reiki

Chios Master

Samballa Master

AKASHIC RECORDS Master ve bir çok sistem.

Ayrıca bir çok enerji sistemini geliştirmiş veya kanal olmuştur.

Blog adresi: www.bernaozcandemir.com

YAŞAM MİSYONUM

İnsan devleri kendi oluşturur küçük dünyasında. Her cücenin bir deve ihtiyacı vardır yaşamında. Öyle bir dev ki kimi zaman büyüklüğüne özenilecek, kimi zaman sevgisine ihtiyaç duyulacak kimi zaman öfkesinden korkulacak. Çocukken devdir annesi ile babası insan için. Her şeyi bilen, kocaman elleri ile seven, kocaman gözleri ile gülümseyen, kızınca gürleyen dev sesiyle. Hem sever devini, sevgisini kazanmak ister, kızmasın cezalandırmasın diye küçücük bedenini. Hem de korkar kaybetmekten, onun verdiği güvenlik duygusunu ve kocaman elleri ile okşamasını bedenini.

Sonra büyümeye başlar küçük bedeni, bir gün bakar ki artık devlerin ülkesinde minik bir cüce değil, artık kendisi de devleşiyor aynı anne babası gibi. Belki anlayamaz neler olduğunu ama bilir ki artık devleri o kadar da güçlü değildir, o kadar ulaşılmaz değildir ve o kadar da muhtaç değildir onlara. Sevgisi azalmaz elbette ama artık dünyayı cücelerin gözünden de görmez büyüdükçe, devlerin dünyasına girdikçe.

Bir gün kendisi de dev olur artık ama o fark etmez dev olduğunu sadece büyüdüm der kendisine. Bir cüce olarak bakamayan dünyaya, zaten inanmaz devlerin varlığına… Eski masalları unutmaz ama onların masal olduğunu öğrenecek kadar büyümüştür. Artık o da bir devdir ve dev olduğunda unutmuştur devlerin varlığını.

Ama içinde hala bir cüce varsa ihtiyaç duyacaktır devlerine.

Başlar kafasında her şeyi devleştirmeye artık. Sevgilisi devleşir önce, onu o kadar sever ki devasadır sevgisi, kariyeri devleşir sonra o kadar başarılı olmalıdır ki dev gibi binalarda dev gibi ofisleri olmalıdır. Yeteneklerini devleştirir sonra, yaptığı işleri o kadar iyi yapmalıdır ki dev gibi büyümelidir yaptıkları insanların gözünde. Sorunlarını da devleştirir elbette. O kadar büyüktür ki sorunları gözünde devasa yüklerin altındadır istemese de… Artık dünyasında bir çok devi vardır, eski küçük cücenin…

Devlere ihtiyacı vardır çünkü. Bir zamanlar çok sevdiği kendini koruyan, sevgisi ile besleyen devleri artık yoktur ama yaşamak için başka devlere ihtiyacı vardır.

Oysa her cücenin bir deve ihtiyacı vardır bunu bilmez. Devleri ile yaşadığı sürece cüce olarak kalacaktır. Devlerini beslediği sürece cüce yaşamına devam edecektir. Eğer gerçekten bir dev olmak istiyorsa önce devleri öldürmelidir içinde. Devasa hayallerinin yerine küçücük mutlulukları, devasa başarıların yerine sorumluluklarını,devasa dertlerin yerine yaşamın tadı tuzunu koymalıdır. Ancak o zaman kurtulur cücelikten ve devleşir. Ancak o zaman anlar anne babasını dev yapan şeyin görünümleri değil sevgileri olduğunu. Ancak o zaman öldürür içindeki devleri ve kendisi devleşir. İçindeki devler yaşadıkça cüce kalacak olan insan, kendi devlerini öldürdüğünde anlar ki o her zaman bir devdi, kundakta ağlarken de,ilk adımlarını atmaya çalışırken de.

O dev doğdu onu cüce yapan içindeki devleri beslemek için verdiği uğraşıydı.

Benim yaşam misyonum ise;

Nefret yerine sevgiyi

Acı yerine kabullenmeyi

Öfke yerine hoş görmeyi

Acizlik yerine doğru mücadeleyi

İntikam yerine,bağışlamayı

Kargaşa yerine sükuneti

Ve yapmak yerine olmayı

Seçip

içimdeki devlerle olan mücadelem sürerken, deneyimlerimi isteyen herkesle paylaşmak ve kendi mücadelesini yapanlara,yapmak isteyenlere elimden geldiğince destek olmaktır.

Berna Özcan Demir