Hakkımızda

Berna Özcan Demir

20 senedir kişisel gelişim, yaşam koçluğu, spiritüel danışmanlık alanlarında çalışmaktayım. Yaşam Koçluğu, Coach Profession Training, Reiki Master, Kozmik Enerji Uygulayıcılığı, NLP Advenced Master Practitionar, Hipnotik Teknikler, Ho’oponopono gibi bir çok farklı disiplinde eğitimler aldım. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum ancak “Psikolog” ünvanımı “Alan” içinde çalışmadığım ve alan dışında kullanımını etik bulmadığım için kullanmamayı tercih ediyorum. Ancak bazı danışmanlıklarımda psikoloji bilgimi ve eğitimimi de kullanmaktayım. İnsanların bilinçli veya bilinçsiz tercihleri ile kendi yaşamlarını oluşturduklarına ve içsel bir değişim gerçekleştirmeden kişinin hayatında ciddi bir değişimin gerçekleşmeyeceğine inanıyorum. Bütün danışmanlıklarımda temel olarak kişinin kendi gerçek duygularını ve düşüncelerini fark etmesini, bunları değiştirmek için kontrolü eline almasını ve bu şekilde yaşamlarında daha iyiye doğru kalıcı değişiklikler yapabilmelerini hedefliyorum. Bütün çalışmalarımda danışanlarımın hayatlarına sevgiyle dokunmak, ruhsal yolculuklarını desteklemek ve elimden gelen en iyi şekilde rehberlik yapmak amacını taşıyorum. Bu dönemde on-line olarak ” Dönüşüm Yolu” isminde özel bir danışmanlık programlarıma devam etmekteyim. Ayrıca on-line seminer ve atölye programlarım da hafta sonlarından aktif olarak 2020-2021 senesinde devam edecektir. Sitemize üye olarak tüm programları takip edebilir ve info@reikiturk.com dan e-mail ile bilgi alabilirsiniz. 

 

Alev Sevinç Çaker

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar tekstil sektöründe tasarımcı olarak çalıştı. Şahika Tekand Stüdyo’da 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Sokak Çocukları Derneği Başkanı Yusuf Kulca ile birlikte Bağımlı Sokak Çocukları için 2 yıl gönüllü olarak çalıştım. Tiyatro ve Resim eğitimi verdi. 

2008 yılında katıldığı Kuantum Düşünce Tekniği seminerinde düşünce süreçleri, düşünce gücünün farkındalığı, evrensel yasalar, kuantum ve gerçeklik arasındaki ilişkiyi fark ederek, bu farkındalığı kendi hayatı için kullanabilme konusunda ilk adımı attı.

Usui Reiki Master Eğitimi, Yaşam Koçluğu Eğitimi,Bolluk Bereket Reikisi Eğitimi, Kundalini Reiki Master Eğitimi, NLP Master Eğitimi, Quantum Eğitimi, Uzman Koçluk, Quantum Aktivistliği, 5 Element Master Eğitimi gibi bir çok eğitim almıştır. 2011 senesinden beri yaşam koçluğu ve reiki masterlık yapmaktadır. 

 

Zeynep Özek – Danışman Astrolog

1966 yılında Bursa’da doğdu. 1988 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitirip, İstanbul İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde Master programını tamamladı. 2005 yılından itibaren kişisel gelişim konusunda eğitim ve seminerlere katıldı. Usui Reiki Masterlık ve farklı enerjilerin masterlığı eğitimleri alan Özek, Klasik ve Helenistik astroloji konusunda “Göklerin Bilgeliği Okulundan” R.Hakan Kırkoğlundan mezun olup, yurtdışından ISAR belgesi alarak, natal harita yorumlama ile bireysel farkındalık çalışmaları konusunda danışmanlık vermektedir. Astrolojik danışmanlıklarında hem Klasik Astroloji bilgilerini hem de Spiritüel bilgilerini harmanlayarak “ Astroloji Temelli Spiritüel Koçluk” uygulamaları yapmaktadır. Önce astrolojik olarak nokta atışı yorumlar yaptıktan sonra bu potansiyel olasılıkları en iyi şekilde değerlendirme veya olumsuz olasılıkları dönüştürme konusunda da danışanlarına rehberlik yapmaktadır.

Hülya Erbilgin Mcdonough

İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümden lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine ayni üniversitenin İşletme Fakültesinde Pazarlama alanında master yapmıştır. Gençlik yıllarından itibaren felsefeye ve psikolojiye ilgisi sebebiyle çeşitli eğitimlere ve seminerlere katılmıştır. 2002 yılında yaşadığı özel bir aydınlanma deneyimi ile enerjilerle tanıştı. Bu özel deneyim onun yaşam amacına uyanışı olmuştur. Usui Reiki Masterlık, Aile Dizimi, Inner Speak (İç Benlikle Konuşma Yöntemi) Uygulayıcısı ve 1. Seviye Eğitmenliği, 2013 Temel Psikoloji Sertifikası – Psikologlar ve Psikiyatristler Dernegi, 2018 Gurdjieff Hareketler ve Osho Dinamik Meditasyon programı- Plavan N. Go, Cirali/Türkiye, 2019 Tasso Institute – Regresyon Terapisi ve Transpersonal Kocluk Lisans Programi – Hollanda aldığı eğitimlerden bazılarıdır. Halen Amsterdam’da yaşamakta olup, Hollanda’nın saygin enstitülerinden birisi olan Tasso Institute’de ‘Regresyon Terapisi ve Transpersonal Kocluk’ lisans programi ile ‘Alternatif ve Tamamlayici Terapist’ lisansını almak üzere eğitimine devam etmektedir.