Kişisel Başarı Analizi

target-1551492_1920KİŞİSEL BAŞARI ANALİZİ

Hayattaki başarınız doğuştan getirdiğiniz yeteneklerinize mi bağlıdır yoksa yetenekleriniz ne olursa olsun her konuda başarılı olmak mümkün müdür? Bu soruya yanıt vermek için öncelikle başarının ne olduğunu tanımlamamız gerekli. Başarının tanımını herkes kendisine göre yapabilir bu nedenle genel geçer bir tanım yerine bir kişinin üzerinde uzlaşabileceği şekilde bir tanım ortaya koyalım. Başarı bir insanın hedefine ulaşması ve istediği bir şeyi gerçekleştirebilmesidir. Yani başarmak temelde isteklerimizi elde etmektir en basit anlamıyla. Ancak başarıdan söz ederken dikkatimizi yöneltmemiz gereken çok önemli noktalar va. Bir şeyi istedik ve başardık yani amacımıza ulaştık ancak istediğimiz şey doğru veya ahlaksal mıydı, bunu elde ederken etik yolları mı kullandık, istediğimiz şey bizim için gerçekten en iyisimiydi, istediğimiz şeyi elde etmenin sonuçları düşündüğümüz gibi mi oldu, başarımızın başkalarına da faydası oldu mu gibi soruların yanıtları başarının gerçek doğasını ortaya koyacaktır. Sigaranın kokusunu sevmeyen ancak arkadaşları içiyor diye kendini zorlayarak içen bir genç sonuda sigara içmeyi başarırsa bu onun için başarı olabilir ancak bir bağımlı olmanın sonuçlarını düşünürsek gerçek bir başarıdan söz edemeyiz. Yani başarı sadece bizim hedefimize ulaşmamızla hissettiğimiz tatmin duygusu ile ilgili değildir. Aynı şekilde iş yerinde terfi etmek isteyen ve bunu için bilinçli bir şekilde müdürünün bir hata yapmasına yol açarak onun kovulmasını sağlayarak onun yerine geçen bir kişi de amacına ulaşmıştır. Ancak amacına ulaşırken izlediği yol onu başarısız değil olsa olsa ahlaksız yapacaktır. Bunun gibi bir çok örnek verebiliriz ancak biz uzatmadan başarı için “ Sonuçları kendimiz ve bütün için faydalı olacak isteklerimizi etik yöntemler kullanarak gerçekleştirmemiz sonucunda hissettiğimiz tatmin duygusuna başarı denir” diyebiliriz. Burada peki isteklerimin sonuçlarının kendim ve başkaları için faydalı olacağını nereden bilebilirim diye sorabilirsiniz ve ben de size bilemezsiniz ancak öngörebilirsiniz diye yanıt verebilirim. Örneğin amacım bir ev almaksa bu benim için ve ailem için çok faydalı olacaktır. Evimin olması kendimi daha güvende, daha huzurlu ve daha rahat hissetmeme yol açacaktır ve bu olumlu duyguların çevremdeki insanlara da olumlu etkileri mutlaka olacaktır. Dolayısı ile bir ev sahibi olmanın kendim ve başkaları için faydalı olacağını öngörebilirim. Ancak burada belli bir ev benim için hayırlı olmayabilir veya belli bir zaman doğru bir zaman olmayabilir yani spiritüel farkındalığı da işin içine katarak başarı tanımımı şu şekilde yapabilirim. Benim için ve ailem için hayırlı olacak harika bir evi bana uygun koşullarda, doğru zamanda, doğru şekilde ve kolaylıkla almak benim tatmin noktamdır yani benim için başarıdır diyebilirim örneğimize göre.

Başarının temel noktalarından söz ettikten sonra yeniden sorumuza dönelim, başarı doğuştan getirdiğiniz yeteneklerinizle veya kapasitenizle mi ilgili yoksa bunlardan bağımsız bir başarı modeli mümkün mü? Elbette konuda herkesin farklı bir görüşü olabilir ancak ben kişisel olarak yeteneklerimizden bağımsız bir şekilde başarılı olabileceğimize inanıyorum. Yetenek kanımca sadece başarıyı elde etme süremizi ve başarının şeklini etkiliyor. Ancak temelde başarıyı belirleyen ana faktör, bir şeyi ne kadar istediğimiz ve bunu elde etmek için neler yapabileceğimizdir. Doğuştan getirdiğimiz eğilimlerimiz, isteklerimizi ve bunları gerçekleştirme şeklimizi direk olarak etkiliyor elbette. Ancak burada anahtar kelime bence gerçekten istemektir, gerçekten isteyen bir insanın gerekli azmi göstererek her konuda başarılı olabileceğine inanıyorum.

Başarı ile ilgili genel bilgilerden sonra “ Spiritüel Başarı Analizi” çalışmasının içeriğine geçebiliriz. Başarı analizinde aşağıdaki bilgiler olacaktır.

1- Doğuştan hangi konularda başarılı olmaya yeteneğine sahipsiniz?

2- Doğal başarı stratejiniz nedir?

3- Hangi konularda hata yapıyor olabilirsiniz?

4- Güçlü yönleriniz nelerdir?

5- Başarınızı arttırmak için hangi konularda farkındalık kazanmalısınız?

6- Başarınızı arttırmak için zihinsel ve enerjik olarak hangi çalışmaları yapmalısınız?

7- Başarınızı arttırmak için size özel önerilerimiz nelerdir?

Bu bilgiler;

Kişisel yıldız haritanız

Numerolojik yorumlar

Element haritanız

I Ching Okuması

Yüksek Benlik Teknikleri gibi teknikler kullanılacaktır.

Başarı analizinizle birlikte;

Size özel hazırlanmış başarı CD’si – Temel başarı olumlamaları ve bunlara eklenen sizin sorunlarınızın çözümü için olumlamaların olduğu özel bir kayıt hediye olarak verilecektir.